Parasızlık, Sağlığı Bozuyor

//Parasızlık, Sağlığı Bozuyor

Parasızlık, Sağlığı Bozuyor

Parayla ilgili yazacak çok şey var; ama ben bugün hak ettiği parayı kazanamayanlara yönelik bir paylaşımda bulunmak istiyorum. “Çok çalışıyorum, çok şey biliyorum; ama bir türlü hak ettiğim maaşı ya da kazancı elde edemiyorum” diye düşünenler için bu yazım…

Siz de böyle düşünüyorsanız okumaya devam edin, yok böyle düşünmüyorsanız böyle düşünen bir tanıdığınızla paylaşırsınız bu yazıyı.

Hak ettiği parayı kazanamadığını düşünen bir insan, sürekli aklından bu düşünceyi geçiriyorsa, etrafındaki insanlarla da bunu durmadan paylaşıyorsa ne yapıyor oluyor biliyor musunuz?

Bu düşünceyi inanç haline getiriyor, kazanamadığı miktarı önce düşünce bazında sonra da somut halde tamamen yok ediyor. Hakkını alamama düşüncesi kişiyi hasta ediyor. Kendini çok daha fazla mutsuz ve olumsuz duygular içine sürüklüyor.

Böyle bir durumda işe yarar daha olumlu bir bakış açısı ne olabilir?

Eğer gerçekten iyi olduğunuza inanıyorsanız sorun yok. Bir sonraki adım şu an alamadığınız paranın evren bankasında sizin için bir yerlerde birikiyor olduğuna ve bir gün size geleceğine inanmaktır. Böylelikle şu an size gelemeyen parayı kayıp olarak görmez, var olarak görmeye başlarsınız. Aylar ya da yıllar sonra emeklerinizin karşılığının toplu olarak gelebilme şansını yaratırsınız. Aksi düşüncede bütün enerjinizi yeteri kadar kazanamamaya koymuş oluyorsunuz. Düşünceniz “para yok, para az” anlamına geliyor. Ve inançlarınız kendini gerçekleştirmek üzere harekete geçiyor. Peki, istediğiniz bu mu? Tabi ki değil. O zaman olumlu düşüncelere odaklanmak, bakış açınızı değiştirmek size daha iyi gelecektir.

Emeklerinizin, bilginizin, eğitiminizin bir gün size fazlasıyla döneceğine inanmak her şeyden önce size kendinizi iyi hissettirir. Sonrasında da bilinçaltınızda oluşan bu inanç, kendini gerçekleştirmek üzere bir algı alanı yaratır. Ve hiç tahmin etmediğiniz, yeni bol kazançlı işlere yelken açabilirsiniz. Bu sene alamadıklarınızı gelecek günlerde, yıllarda alabilirsiniz.

Hayatımızda memnun olmadığımız bir durum varsa o durumla ilgili düşüncemizin ne olduğuna bakmak bize çok şey öğretir. istenmeyen sonucun karşısında duran düşünceyi değiştirmek, sonucu da değiştirir. Bunun için de önce düşünce ve inançlarımızın ne olduğunun farkında olmalıyız.

Bugünkü örnekte olduğu gibi… Eğer hak ettiği parayı kazanamadığına inanan birisi bu düşünceyle devam ederse bir ömür boyu aynı sonucu almaya devam edecektir. O zaman ne yapıyoruz? Bu düşüncemizi değiştiriyoruz! 🙂

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu