Beynimdeki Tekrar

//Beynimdeki Tekrar

Beynimdeki Tekrar

Aşamadığınız, sık sık tekrar eden, uzayıp giden bir sorununuz mu var?

Çözmek istiyorsanız formül basit: o sorunla ilgili ne yapıyorsanız onu yapmayın! 🙂

Aynı şeyi tekrarlayarak farklı bir sonuç beklemek, size sadece vakit kaybettirir. Artık farklı bir şeyler deneyin. Aynı davranışları yapıp yapıp bir şeylerin değişmesini beklemek boş bir bekleyiş olur.

iş yerinde terfi etmek istiyorsunuz; ama bir türlü olmuyor mu? iş yerinde ne yapıyorsanız, nasıl davranıyorsanız, nasıl çalışıyorsanız öyle yapmayın artık. Daha farklı çalışın, daha farklı davranın.

Arkadaşlarınızın sizi kullandığını mı düşünüyorsunuz? Onlara nasıl davrandığınızı fark edin ve artık öyle davranmayın.

Çocuklarınızla iletişim mi kuramıyorsunuz? iletişim şeklinizi değiştirin.

Başkalarının isteklerini yerine getirmekten yoruldunuz mu? Evet demeyi bırakın, hayır demeyi öğrenin.

Hayatımızda bir şeyler değişmiyorsa, o konuyla ilgili davranışlarımızı değiştirmediğimiz sürece aynı noktada kalmaya devam ederiz. Sorun gördüğünüz konuyla ilgili tekrar eden davranış kalıbınızı bulun. Sonra da o davranışı daha olumlusu, daha işe yarayanı ile değiştirin. Başlangıçta farklı tepkiler vermek kolay değildir. Ama farklı sonuçlar elde etmek istiyorsanız beyninizdeki tekrarlardan kurtulmalısınız.

Kapınızın önünü temizlemeyip, çöp biriktirirseniz bir gün başkaları da gelir kapınızın önüne çöp koymaya başlar. Bu durumda tek yaptığınız, kendi kendinize söylenmek ve hâlâ kapınıza çöp koymak olursa tekrara girmişsinizdir. Ve aynı sonuçları almaya devam edeceksinizdir. Oysa her gün kapınızın önünü temizleyip, iki de çiçek koysanız acaba sonuç nasıl olur?

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

 

NLP|