Beynin Ekim Zamanı

//Beynin Ekim Zamanı

Beynin Ekim Zamanı

Toprakananın en çok ve kolaylıkla tohum kabul ettiği zaman, Ekim başından 20 Kasım'a kadar olan dönemdir. Mart ayından itibaren çok güzel filizler, mahsuller vermeye başlar. Toprağın altından üstüne doğru bir geri dönüşüm başlar. insan da doğanın bir parçasıdır, her ne kadar biz bozmaya çalışsak da, doğayla uyumlu bir varlıktır. Her zaman zihnimizin de bir tarla olduğunu ve düşünce tohumlarını ektiğimizi söylerim. Düşünce tohumları bizim elde etmek istediğimiz yeni, olumlu düşünce ve inançlarımızdır. Olumlamaları tekrarlayarak bilinçaltımızda inançlar oluşturabiliriz. Bilinçaltımızda oluşan inançlar da yaşamımızı kontrol etmeye, hayatımızda can bulmaya başlar. Ekim'den 20 Kasım'a kadar olan bu verimli dönemi kendi zihin bahçemizde de güzel düşünce ekimleri yaparak değerlendirebiliriz.

Mevlana’nın dediği gibi “Her şey düşünceden ibarettir, gerisi et ve kemiktir. Gül istersin gülistanlık olur; diken istersin dikenlik olur.” Zihnimize sık sık hangi düşünceyi ektiğimizin farkında olmalıyız. Tekrar tekrar aklımızdan geçirdiğimiz düşünce, inanmasak bile zaman içinde bilinçaltında kabul görebilir. Neden kendinize zarar verecek düşünce tohumları ekesiniz ki?

şimdi, özellikle ekim için en önemli zamanda daha da dikkatli davranarak kendinize birkaç güzel düşünce ve inanç seçin. Sabah akşam sürekli kafanızın içindeki bahçeye o tohumu ektiğinizi hayal edin. Gelecek baharda da filizlenip büyüdüğünü. Ve bu güzel dönüşüm için de teşekkür edin, şükredin…

Herkese hayırlı bayramlar ve güzel ekimler diliyorum 🙂

Sevgiyle ve sağlıkla ilerleyin…

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

Arzu Bıyıklıoğlu

 

NLP|