Düşünce Gücüyle Çok Uzaktaki Bir DNA’yı Etkileyebilir Miyiz?

//Düşünce Gücüyle Çok Uzaktaki Bir DNA’yı Etkileyebilir Miyiz?

Düşünce Gücüyle Çok Uzaktaki Bir DNA’yı Etkileyebilir Miyiz?

1990’ların başında bilim insanları, Amerikan ordusu için hislerimizin, vücudumuz dışında çok uzakta bulunan canlı hücrelerimiz üzerinde bir etkisi olup olmadığını araştırdı.
1993 yılında “Advances” adlı dergide ordunun deneyleriyle ilgili bir makale yayımlandı. Söz konusu deneyde, DNA ile alındıkları kişinin duyguları arasında bir bağlantı olup olmadığı incelendi. ilk önce deneklerin ağzından doku ve DNA örnekleri alınmış, bunlar izole edilerek binanın başka bir bölümüne götürülmüştü. Amaç, özel olarak geliştirilmiş cihazlarla DNA’ların alındıkları kişi uzakta olsa bile onun hislerine tepki verip vermediklerini ölçmekti.

Bu deneye katılan kişilerde çeşitli duygular uyandırmak için, erotik resimlerin yanı sıra savaş sahnelerini yansıtan, komik durumları gösteren ve şiddet içerikli resimler de gösterilmiştir. Bilim insanları katılımcılara her çeşit duyguyu yaşatmak için resimleri, bütün duygu yelpazesini örtecek şekilde hazırlamıştı.

Yine araştırmacıların büyük bir çoğunluğu DNA’nın etkilenebileceğinden şüpheliydiler. Ama mevcut fizik kurallarını altüst eden bir şey gözlemlediler. Bilim insanları deneye katılan kişide duygular oluştuğu sırada elektriksel reaksiyonlar tespit edebilmişlerdi. DNA, halen alındığı kişinin vücudundaymış gibi bir hal alıyordu. Daha sonra mesafe 350 mile kadar açılmış ancak kişi ve DNA arasındaki etkileşim aynı anda ölçülmüş ve ikisinin her defasında eşzamanlı gerçekleştiği tespit edilmişti. DNA sanki hâlâ vericinin vücudundaymış gibi hızlı reaksiyon veriyordu.

Hislerimiz, düşündüğümüz veya inandığımız her şey, saniyenin milyonda biri kadar bile bir gecikme olmadan DNA’mız tarafından algılanmaktadır. Titreşimlerimizden etkilenen DNA’nın yanı başımızda ya da dünyanın öbür ucunda olmasının hiçbir önemi yoktur.

Artık bilim insanları tüm duygu ve düşüncelerimizin iletilmesinden, bahsettiğimiz enerji alanının (matriks, kuantum alanı) sorumlu olduğundan eminler. Hem de sadece ışık hızıyla değil ondan çok daha hızlı bir şekilde.

(“Rezonans Kanunları” adlı kitaptan alıntıdır.)

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

 

NLP|