NLP ile Zihinsel Arınma

//NLP ile Zihinsel Arınma

NLP ile Zihinsel Arınma

"Kendinizi nasıl hissetmek isterdiniz?" diye sorduğumda pek çok kişinin bir an için şaşırıp kaldığını görüyorum. Tabii ki hemen arkasından cevap geliyor "MUTLU" hissetmek isterdim. Peki, neden mutlu olunamıyor, nedir bu mutlu olmanın sırrı?

Mutlu olmanın sırrı, zihinsel arınmadır. Her insanın çocukluktan beri kafasının içine dolmuş olan soyut toksinlerden arınmasıdır. Kendini yeni baştan keşfedip yeni bir hayata doğmasıdır. Özfarkındalık kazanarak istediği hayatı yeni baştan yaratmasıdır.

Sahip olduğumuz korkular, endişeler, başarısızlıklar, kızgınlıklar, acılar, içinde bulunduğumuz tüm duygusal durumlar hep yaşamımız içinde öğrendiğimiz tepkilerdir. Eğer bunlar bizi rahatsız edecek, hayatımıza olumsuz sonuçlar getirecek boyuttaysa bütün bunları tersine çevirebilir ya da gerekli seviyeye kadar düşürebiliriz. Bugüne kadar öğrendiğimiz, işe yaramayan, bizi güçsüzleştiren inançlarımız ve tepkilerimizle bir ömür boyu yürümek zorunda değiliz. Uçağa binmekten ya da araba kullanmaktan korkuyorsak bir ömür boyu bu zevklerden mahrum kalmak zorunda değiliz. Terk edilme, aldatılma korkumuz yüzünden yalnız kalmak zorunda değiliz. Bugüne kadar insanlarla iyi iletişim kuramamışsak ya da aldığımız işi vaktinde bitirememişsek hayatımızın geri kalan kısmını da tembel, asosyal olarak geçirmek zorunda değiliz. içimizde sahip olduğumuz olumsuz ne varsa bavulumuzda bunları taşıyarak yürümek zorunda değiliz. Eğer istersek içimizde istediğimiz değişiklikleri yaparak hayat yolculuğumuzda kullanmak üzere yeni bir bavul hazırlayabiliriz. Yeter ki değişmek isteyelim, değişime açık olalım.

"Değişim bu kadar kolay değil, kırk yıllık alışkanlık kolay kolay değişmez", "can çıkmadan huy çıkmaz" gibi düşünceleri aklınızdan geçerken yakalıyorsanız eğer değişime karşı dirençlisinizdir demektir. Peki, hiç düşündünüz mü bunlara inanmak size ne sağlıyor, sizin hayatınıza olumlu bir katkı getiriyor mu? Yoksa beğenmediğiniz alışkanlıklarınızla, beğenmediğiniz sonuçlarınızla hayata aynı şekilde devam etmenize mi neden oluyor?

NLP bizim duygularımız, duyularımız, konuşmalarımız ve davranışlarımızın arasındaki bağlantıyı keşfetmemizi sağlayan tekniklerden oluşur. Hayatımızın neden böyle olduğunu hızlı bir şekilde anlamamızı ve kurtulmak istediklerimizle sahip olmak istediklerimizin yerini kalıcı olarak değiştirmemizi sağlar.

Mutlu olmayı seçebiliriz, zihnimizdeki zehirli düşünceleri, bizi güçsüzleştiren inançları temizleyerek zihinsel bir arınma yoluna girebiliriz. Eğer kendimizi mutlu hissetmek istersek bunu başarmayı öğrenebiliriz, tıpkı mutsuz ve depresif hissetmeyi öğrendiğimiz gibi.

şimdi kendinize sorabilirsiniz "Ben gerçekten neyi öğrenmek istiyorum ve gerçekten neye inanmak istiyorum?"

NLP ile zihinsel arınma çalışması bireysel seanslarla yapılmaktadır. Minimum üç hafta ve haftada iki seans olarak yapılır.

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

 

NLP|