Nöro-Transformation Seansı

//Nöro-Transformation Seansı

Nöro-Transformation Seansı

Değiştirmek istediğimiz tüm duygu, davranış, alışkanlık ve çekirdek inançlarımızın temeli beynimizdeki kodlamalardır. Ve pek çoğu bilinçaltı seviyesine gömülmüş, bedenimiz tarafından da kabul görmüş bir şekilde bizi kontrol ederler. Bir yandan da yeni bilgiler öğrendikçe, yeni deneyimler yaşadıkça beynimizde yeni nöron ağları (yeni kodlar) oluşur ve bu ağlar bizde yeni duyguları, yeni davranışları, yeni alışkanlıkları tetikler.

Eğer istersek bilinçli olarak hoşumuza gitmeyen, bize zarar veren duygu, davranış, alışkanlık veya çekirdek inançların devrelerini kırıp yeni, işimize yarar yeni devreler oluşturabiliriz. Başarılı insanlarla başarısız insanların, mutlu insanlarla mutsuz insanların ya da aynı şeye biri iyi derken diğerinin kötü demesinin sebebi o durumla veya kendileriyle ilgili farklı nörolojik devrelere sahip olmasıdır.

Örneğin tatlıyı çok yiyorsanız tatlıyla ilgili düşünceleriniz, duygularınız ve davranışlarınız sizi çok tatlı yemeye otomatik olarak bağlayan bir döngüdür. Bu döngüyü kırıp yeni-farklı bir döngü yaratarak tatlı yemeyi kolayca bırakabilmenizi sağlayabiliriz.

Sürekli erteleme alışkanlığınız varsa harekete geçme ve öz disiplinli olma döngüsü yaratabiliriz.

Sürekli endişe senaryoları üretme döngününüzü değiştirebiliriz

Öfke döngününüzü değiştirebiliriz.

Özgüven eksikliği döngününüzü değiştirebiliriz.

Başarısızlıkla, yetersizlikle, değersizlikle ilgili negatif döngülerinizi değiştirebiliriz.

Uçağa binmek, araba kullanmak, topluluk önünde konuşmak gibi korku yaratan döngülerinizi değiştirebiliriz.

Kilo almak, hasta olmak, mutsuz olmak gibi döngülerinizi değiştirebiliriz.

Kendi kendini sabote eden zihin döngülerinizi değiştirebiliriz.

Kendinizle ve hayatla ilgili negatif inanç kalıplarınızı değiştirebiliriz.

Eğer kalıcı bir dönüşüm istiyorsanız değiştirmek istediğiniz konuyla ilgili zihninizdeki ve bedeninizdeki tüm düşünsel, duygusal ve davranışsal bağları değiştirmeniz gerekir. Bu da Nöro-Transformation tekniği ile mümkün.

Nöro-Transformation tekniği Koçluk, NLP, Kuantum Dünce Teknikleri, Kuantum Meditasyon, Nefes ve Stoa Felsefesinin temellerinden yola çıkarak hazırlanmış eklektik yapıda bir dönüşüm tekniğidir. Herkesin zihni, kodlamaları, algısı kendine özel olduğu için seans sırasında teknikler kişiye özel olarak dizayn edilir. 2009 yılından beri yaklaşık 14 yıllık kişisel gelişim alanında yaptığım 8000 saatin üzerindeki danışmanlığın ve eğitimlerin katkısı olarak açığa çıkan sezgisel koçluk beni nöro-transformetion aşamasına getirdi. Bu çalışma sırasında bazen zihinsel bilişsel süreçlerle yol alırken, bazen davranışsal ve beden kalıpları üzerinde oynayarak yol alıyoruz. Danışanın içsel programı neye uygunsa ve neye hazırsa o şekilde ilerliyoruz. Çünkü herkesin kendi tarzında ve kendi hızında yol lması işimizi kolaylaştırıyor. Ve tek bir doğru yol yoktur, insan ezbere gelmez bu yüzden herkesin kendi doğru yolu vardır. Benim de bir uzman olarak gözevim danışanı iyi gözlemleyerek ve ona özel teknikleri oluşturabilmek.

Örneğin herkes zayıflamak için az ve doğal yemenin ve de düzenli hareket etmenin en sağlıklı kilo verme yolu olduğunu bilir. Ama bunu kaç kişi yapar? Çok çok az! Çünkü bireyin yemeklerle, bedeniyle, spor ile ve kendi benlik algısıyla ilgili kodlamalarının döngüsü onu kilolu olmasına programlıdır. Bu döngü tespit edilip zayıf ve sağlıklı olmak için yeni bağlantılarla, yeni bir döngü inşa edilmezse bildiği halde doğruları yapamaz. Ya da iradesini kullanıp hedef bir kiloya ulaşır ancak tekrar eski haline döner. Yani yine eski döngü onu geriye getirir, o kadar emek boşa gider ve kazanan yine eski döngü olur. Kalıcı olarak değişime dönüşüm ( transformation) diyoruz. Bunun için de eski döngülerin zayıflatılıp ( duygu yükü boşaltılıp) yerine yeni kuvvetli döngü oluşturmak çok önemli.

Başka bir örnek daha verecek olursam yine çok karşılaştığım vakalardan birisi de;  sürekli geçmişte yaşanmış olumsuz anıların döngüsüne düşerek onları hatırlayıp aynı olumsuz duygu durumlarını şimdide tekrar tekrar yaşamak. Böyle bir döngünün zararları; her seferinde bedeninizi o duygunun olumsuz frekansına maruz ederek bağışıklık sisteminizi zayıflatmanız, zihinsel yorgunluk, ileriye yeni bir hayata, güzelliklere giden yolu kapatmanız, benzer bir durumu hayatınıza davet etmeniz… Sonunç olarak mutsuz, depresif, hastalıklı bir yaşam için çalışıyorsunuz. Tabiki bunu siz de istemiyorsunuz, onu düşünmek ve o duyguları tekrar yaşamak istemiyorsunuz ama döngü sizi ele geçiriyor.  İşte bu döngüden çıkabilmek için yine nöro-transformation tekniğini uygulayabiliriz.

Seanslarda önce döngüyü buluyoruz, sonra hangi yeni döngüyü yaratmak istediğinizi belirliyoruz. Ve sonrasında eski döngüyü değiştirerek ya da kırarak zayıflatıyoruz. Yeni döngüyü de bilinçaltı seviyesine gömmek için çalışıyoruz.

Yaşam Koçluğu, NLP, Meditasyon veya Nöro-Transformation, bunları hepsi doğru ve kişiye özel olarak kullanıldığı takdir de hayatınızda muhteşem değişimler yaratır. Çünkü siz değişmiş, dönüşmüşsünüzdür. Bu yüzden hayatınız da değişime gebedir.

Eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysan değişim için gerçekten hazır ve isteklisin. Yoksa ilk bir kaç cümlede sabırsızlık edip yoldan geri dönerdin çoğu insan gibi. Ama sen neredeyse üç sayfalık yazıyı merak ederek okudun J harika!

Kendine doğru atacağın bu çok önemli adımda danışmanın ya da koçun olarak beni seçersen sana rehberlik etmekten çok mutlu olurum. Yapacağın değişime birlikte şahit olmak harika olacaktır. Görüşmek üzere…

NLP Eğitmeni & Yaşam Koçu

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP|