Boyun Ağrısına Olumlama

Boyun Ağrısına Olumlama

Sık sık boynunuz ağrıyor, tutuluyorsa zihninizde neler olup bitiyor bakmak ister misiniz? Acaba kendi fikirlerinizde çok sabit, başkalarının fikirlerine çok mu kapalısınız? Bir inatçılık mı söz konusu? Acaba biraz daha esnek olmaya, başkalarının da değişik bakış açıları olabileceğini kabul etmeye mi ihtiyacınız var?      

Boyun ağrısı, boyun tutulması durumlara esnek bir şekilde bakamamaktan, sorunların farklı yönlerini görmeye istekli olamamaktan kaynaklanabilir. Genelde boyun eğmeyen, dik başlı bir yapınız varsa boyun sorunlarıyla sık sık karşılaşabilirsiniz. Bugün şöyle bir kendinize dönün, kendinize ayna olun ve düşünce yapınızı görmeye çalışın. Bunu kendinize karşı dürüst ve açık olursanız kolaylıkla yapabilirsiniz. Belki de bu düşünce kalıplarının sizde olmadığına inanıyorsunuz. O zamanda kendinize şu soruyu sorun “bu ağrı, tutulma olmadan önce zihnimde hangi olumsuz düşünceler vardı? Hangi düşünce kalıplarım bunu yaratmış olabilir?” Emin olun ki cevabı bulacaksınız, çünkü herkesin cevabı kendi içinde gizlidir…

Eğer gerçekten kendinizde katı, inatçı ya da sabit fikirli bir yapı fark ederseniz aşağıdaki olumlamaları yaparak yavaş yavaş, önce düşüncelerinizi, sonra da boynunuzu esnetebilirsiniz.

HAYATLA BARIş iÇiNDEYiM VE RAHATIM.

HER GEÇEN GÜN DAHA DA ESNEK DÜşÜNCELERE SAHiP OLUYORUM.

SORUNLARIN FARKLI YÜZLERiNi GÖREBiLiYORUM. FARKLI ÇÖZÜM SEÇENEKLERiNi GÖREBiLiYORUM.

işLERi HALLETMENiN PEK ÇOK YOLU VARDIR. GÜVEN iÇiNDEYiM. SEÇENEKLERE AÇIĞIM.

BAşKALARININ DA BAKIş AÇILARINI GÖREBiLiYOR, ONLARDAN DA YARARLANABiLiYORUM.

Sağlıkla ve sevgiyle ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu