Gerçekten Kilo Vermek istiyor Musunuz?

//Gerçekten Kilo Vermek istiyor Musunuz?

Gerçekten Kilo Vermek istiyor Musunuz?

Uzun süredir kilo probleminiz varsa ve mazeretleri bırakıp bir türlü zayıflama programına başlayamıyorsanız,
ya da zayıflama programına başlıyor; ancak en ufak bir engele takıldığınızda hemen demorilize olup vazgeçiyorsanız bilinçaltınız GERÇEKTEN KiLO VERMEK iSTEMiYOR olabilir.

Hiç düşündünüz mü neden kilo verip, forma girmek istiyorsunuz? Bunu başarmak için GÜÇLÜ ve sizi MOTiVE eden bir sebebiniz var mı? Mutlaka kilo vermek size pek çok avantaj getirecektir; ancak sizi kamçılayan ya da düşündüğünüzde deli gibi heyecanlandıran bir sebebiniz var mı?

Bazılarınız "Saçma, ben gerçekten kilo vermek istiyorum, güçlü ve motive eden sebeplerim de var ama olmuyor" diyebilir. Haklısınız, siz kilo vermek isteyebilirsiniz; ama bilinçaltınız vermek istemiyor olabilir. Bu yüzden başlasanız bile hep yoldan geri dönersiniz.

şimdi, "ben gerçekten kilo vermek istiyorum" diyenlerin kendilerini doğrulamaları için küçük bir test yapalım. Lütfen, bu egzersizi iş yerinde yapmayın 🙂

Ayağa kalkın, tek ayağınızın üzerinde durun ve "benim adım ….." diyerek bağırın. Bunu yaparken, sesinizin tonuna, duruştaki dengenize, sesinizin boğazınızdan mı, göğsünüzden mi geldiğine dikkat edin.
şimdi, tekrar tek ayağınızın üzerinde durun ve "ben gerçekten zayıflamak istiyorum" diye bağırın. Denge durumunuzu, sesinizin tonunu, sesinizin boğazınızdan mı, göğsünüzden mi geldiğini tanımlayın. isminizi bağırırkenki durumunuzla kıyaslayın. Aynı bedensel dengede ve titreşimde miydiniz yoksa farklı mı?

Net anlayamadıysanız egzersizi birkaç kez tekrarlayın. ikisi arasında hiçbir fark yoksa kilo verme programına başlamaya hazırsınızdır. Zihninizi diğer adımlarda desteklemelisiniz. Eğer adınızı bağırarak söylediğiniz zamanki denge ve titreşimi yakalayamadıysanız, bilinçaltınızda da istek yaratmalı ve kendiniz için gerçekten güçlü bir motivasyon kaynağı bulmalısınız.

Hemen bir kâğıt kalem alıp neden kilo vermek istiyorsunuz, detaylarıyla tek tek yazın. Acele etmeyin, en az ON sebep yazın ve sonra bunlardan hangisi bugün hayatınızda olmuş olsa sizi en çok heyecanlandırırdı onu tespit edin. Bu arada, kilo sorununuz var ve bu testi yapmayı aklınızdan bile geçirmediyseniz emin olun ki bilinçaltınızda kuvvetli bir direnç var.

Başarıyı elde etmenin anahtarlarından biri hedefin arzulanır olmasıdır. Gerçekten arzu etmediğiniz, heyecan duymadığınız bir şey için yol almazsınız. Herkesin farklı sebepleri, farklı motivasyonları olabilir. Ancak herkesin ortak bir sebebi de vardır. "Kendine değer vermek". Bedenlerimize, sağlığımıza sahip çıkmak, kendimize verdiğimiz değeri artırdığımızın göstergesidir. Sağlıklı ve kaliteli yaşamak, herkesin hakkı ve bu hakkı sadece kişi kendine verebilir. Siz bunu hak ediyorsunuz.

Sevgiyle ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu