Günde 10 Dakika Ayırarak Ayda 10 Kilo Verin!

//Günde 10 Dakika Ayırarak Ayda 10 Kilo Verin!

Günde 10 Dakika Ayırarak Ayda 10 Kilo Verin!

“Hep o hayalini kurduğunuz ideal bedene kavuşmak için günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Hemen deneyin, bir an önce güzelliğinize kavuşun.”

Peki, siz böyle bir başlık gördüğünüzde ya da duyduğunuzda buna inanıyor musunuz? Gerçekten de mucizevi formüllerle uzun yıllar içinde aldığınız o kilolardan bir anda kurtulabileceğinize inanıyor musunuz? Bu yazının başlığını gördüğünüzde neden okumak için tıkladınız? Benim bu iddia ile neler saçmalıyor olduğumu mu merak ettiniz, yoksa gerçekten işe yarar bir formül olabileceğini mi merak ettiniz?

Hayır, böyle bir şey yok, kim ne derse desin, sağlıklı olarak hiçbir ilaçta, otta, diyette de yok. Bunların hepsi reklam. Ancak sağlıksız bir formülle olacak işler bunlar. Hızlı bir şekilde kilo vermeniz bir kandırmacadan başka bir şey değildir. Verseniz bile çok sağlıksızdır. Çok kısa bir sürede fazlasıyla alırsınız. Defalarca denediğiniz bu kandırmaca yöntemlerle bir gün gelir boşu boşuna kendinize "YAPAMAYACAĞIM", "BAşARISIZIM" damgasını vurursunuz.

şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın: Zayıflayarak sağlığınıza ve güzelliğinize kavuşamazsınız. Sağlıklı ve güzel olarak zayıflayabilirsiniz. Bu bir süreçtir, yeni bir yaşam tarzıdır ve gerçek anlamda böyle yaşamaya başladığınızda çok keyifli ve eğlencelidir.

Kilolu olmak, kader değildir; kilolu olmak, bir alışkanlıktır. Bugüne kadar pek çok kişi uzun yıllardan sonra düşünce ve alışkanlıklarını değiştirerek forma girdi. isterseniz bunu siz de başarabilirsiniz. Yeter ki bunu heyecanla isteyin. Sonra da kendiniz üzerinde farkındalık kazanın. Kendinizi inceleyin, içinize dönün hangi açlığınızı yemeklerle doyurmaya çalışıyorsunuz, hangi sabitleşen düşüncelerinizle bedeninizi de şişiriyorsunuz bulun. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını araştırın, yeni tatlar deneyin. Kendinize sağlıklı olma izni verin.

Hızlı ve kolay yöntemlerle kilo vermenin sahte cazibesine kapılmak sizi oyalamaktan başka bir şey yapmaz. Sağlıklı olarak bir yılda 40 kilo verebilirsiniz.  Bu süreçte yeni düşünce ve yaşam tarzınız alışkanlık haline geldiği için de geri dönüşünüz olmaz.

Yaşamınızın geri kalan yıllarını düşündüğünüzde, bir yıl hiç de uzun bir süre değildir. Düşünsenize geçen sene bugün başlamış olsaydınız bugün ideal kilonuzdaydınız. şimdi başlarsanız da seneye bugün sağlıklı ve ideal kilonuzda olacaksınız. Kendinize sağlıklı ve güzel olma izni verin. Çünkü siz buna değersiniz 🙂

Sevgiyle ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu