Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Koçluğu

//Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Koçluğu

Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Koçluğu

Sağlıklı yaşam denildiğinde hemen hemen herkesin aklına gelen şey, doğru beslenme ve spor yapmaktır. Çünkü bunları düzenli olarak yaparsak sağlıklı bir yaşam içinde olacağımızı biliriz.http://www.arzubiyiklioglu.com/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Peki, formül bu kadar açık ve basitken neden insanların çoğu sağlık ve kilo problemi yaşıyor? Yaşam söz konusuyken neden bu basit formül çok zor bir işmiş gibi görülüp bir türlü hayatın rutini haline getirilemiyor? Doktor doktor gezilir, kilolarca ilaç kullanılır, diyetlerin hepsi denenir ve yarım bırakılır, spora korkuyla bakılır, hastalıkların biri biter diğeri gelir, bazıları da hiç bitmez…

Evet, bu basit formül uygulanamaz; çünkü karmaşık zihin, sağlıklı yaşam formülünü henüz kayda almamıştır. Bilinçaltınız sizi hasta edecek, kilo aldıracak kayıtlarla doludur ve muhtemelen siz hâlâ zihninizi yeni, olumsuz düşüncelerle besliyorsunuzdur. (Hastayım, şişmanım, spor yapmak çok yorucu, su içsem yarıyor, metabolizmam yavaş, ilaçlar kilo aldırıyor, bizim ailede kilo genetik…)

Fazla kiloların ve sağlık sorunlarının pek çoğu bilinçdışı düşünce ve davranışların ürünüdür. Hiç kimse kendini bilinçli olarak olumsuz duygu ve düşüncelerin içine sokmak, kendisini hasta etmek veya kilo aldırmak istemez. Bütün bunlar geçmiş yaşantımızla, zaman içinde oluşan bilinçaltımızın marifetleridir. Böyle bir programa sahipken de doğru olduğunu bildiğiniz halde spor yapmakta ve sağlıklı beslenmekte zorlanırsınız. Bugün kilo ve sağlık sorunlarını çözmüş kişiler, bu problemi öncelikle zihinlerinde çözmüş insanlardır. Zihinlerindeki düşünce ve inançları değiştirmiş, dolayısıyla davranışlarını değiştirerek arzuladıkları sonuca ulaşmışlardır. Değişim, içeriden başlar. Eğer bedenimizde olumlu değişiklikler yaşamak istiyorsak bu işi, önce içeride yani zihnimizde halletmeliyiz.

Sağlıklı yaşam ve zayıflama programında ağırlıklı olarak NLP teknikleri kullanılarak, kişilerin zihin programlarını değiştirmesi sağlanır. Kişi farkındalık kazanarak zihinsel, bedensel ve ruhsal bütünlüğü yakalar; kendisine ve hayata bakış açısını değiştirir. Günlük hayatında yapacağı ve edineceği yeni alışkanlıklar sayesinde bir değişim sürecine girer. Yanlış düşünce ve inanç kalıplarını tespit edip olumluları ile değiştirir. Özdeğeri ve özgüveni artar; yeme alışkanlığı ve miktarı kendiliğinden değişir. Program içeriğinde mecburi bir diyet ve spor programı yoktur. Tamamen zihinsel bir çalışmadır. Hedef, verilecek olan kilolar veya tedavi edilecek bir hastalık değil, sağlık uyumunu bütünlüklü olarak yakalayarak, yeni bir yaşam standardını zihne programlamaktır.

Kimler Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Koçluğu Alabilir:

  • Fazla kilosu alanlar,
  • Sürekli sağlık sorunu yaşayanlar,
  • Hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırmak isteyenler,
  • Kendilerinin ve çocuklarının zihinlerini sağlıklı yaşama programlamak isteyenler.

Koçluk Süreci:

  • Tanışmak ve programa hazır olup olmadığını anlamak için ücretsiz bir ön görüşme.
  • Karar verdikten sonra ilk program 3 hafta boyunca, haftada 2 seans olarak yapılır. (Seanslar 1,5 saattir.)
  • ikinci program, aynı şekilde haftada 2 seans olarak yapılır.

 Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu