ÇOK işiNiZ VARKEN NEDEN DAHA ÇOK işiNiZ ÇIKAR?

//ÇOK işiNiZ VARKEN NEDEN DAHA ÇOK işiNiZ ÇIKAR?

ÇOK işiNiZ VARKEN NEDEN DAHA ÇOK işiNiZ ÇIKAR?

“Of çok işim var çok, halletmem gereken bir sürü iş var” ya da “halletmem gereken bir sürü sorun var, çok sorun var çok” gibi söylendiğiniz zamanlar da nedense daha fazla iş, daha fazla sorun kapınızı çalıverir… 🙂 Neden acaba? Elinizden bir şey kayıverir, kırılır, bir de onu temizlemekle uğraşırsınız ya da birisi sizden bir iş yapmanızı daha isteyiverir. Belki de yaptığınız işler elinize ayağınıza dolanır, sorun sorunu doğurur, gereğinden fazla nur topu gibi sorununuz olur.

Neden biliyor musunuz? Çünkü siz bunu istediniz, hem de gönülden istediniz. Tabii ki farkında olmadan istediniz. Ama sonuç olarak istemiş oluyorsunuz. şöyle ki; çok sorunum var, işim var diye tekrar tekrar kendinize telkin vererek duygu durumunuzu da yükseltirsiniz ve öyle bir enerji üretirsiniz ki kendiniz başlı başına sorun olursunuz. Yani siz tamamen düşünceniz haline gelmişsinizdir. Gönülden istemek derken bunu kast ediyorum, düşündüğümüz şeye dönüştüğümüz an o konuyla ilgili bir elektrik santraline dönüşür, benzer frekansları çekeriz. Çekim yasası, olumlu ya da olumsuz fark etmez, hızla çalışır.

şimdi hayal edin, bir hatırlayın bakalım, öyle çok işinizin, çok sorununuzun olduğu anları… Nasıl bir olumsuz duygu yumağı içindeydiniz? Muhtemelen sizi gören pek çok kişi de sizden kaçıyordu ya da onlarla tartışarak sorununuza yeni bir sorun daha ekliyordunuz. Ayrıca her “sorun var, çok iş var” dediğinizde zihninizde sorun yakalama algısı yaratıyordunuz 🙂 Oysa sorunun kendisi olacağımıza çözümün kendisi olsak… 🙂 Buram buram çözüm koksak ya da iş bitirici olsak 🙂 O zaman ne olurdu acaba? Ben denedim, çok iyi oluyor, siz de deneyebilirsiniz, eminim işlerin nasıl da kolaylıkla hallolduğunu, sürpriz tesadüflerin size nasıl yardım ettiğini görmek çok hoşunuza gidecek…

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu

 

One Comment

  1. Huneyn Kaygusuz 7 Şubat 2018 at 20:12 - Reply

    Teşekkürler oldukça İnsanı düşündüren bir yazı daha doğrusu bir tespit.Ancak;İnsanın kendisi zaten başlı başına bir sorundur.İnsan önce kendini sorgulamalı sonra olan-olmuş diye kabul ettiği veya ol alabilecek yada olması muhtemel sorunlarını kendisi yarat mı yor mu? Kendiliğinden yanı iradenizin dışında olabilecek sorunlara sağ duyu ve serin kanlı yaklaşımla çözülmesi hiçte zor değil.İnsanın doğuşundan ölümüne kadar aldığı eğitim ve yaşam tarzı her zaman belirleyici olduğu kanısındayım.Saygılar Sevgiler.

Yorum Bırak