Doğru Sevgiliyi Bulmanın En Sağlıklı Yolu

//Doğru Sevgiliyi Bulmanın En Sağlıklı Yolu

Doğru Sevgiliyi Bulmanın En Sağlıklı Yolu

Gündemden hiç düşmeyen konu eş, sevgili ilişkileridir. Pek çok kişi kendisi için doğru eşi, sevgiliyi bulamadığından yakınır. Peki, nedir bu doğru partneri bulabilmenin sırrı? Genelde bu soruya verilen cevaplar herkesin kendi kişisel tecrübesine göre değişmektedir.http://www.arzubiyiklioglu.com/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gifHemen hemen herkesin bu konuyla ilgili fikirleri, taktikleri vardır. Herkes birbirine akıl verir ya da diğer uca sıçrayarak ilişki sayfasını tamamen kapatır.

Seanslarımda sıklıkla sevgili ve eş bulma sıkıntısı çeken kişilerle karşılaşırım. istedikleri eş ya da sevgili adayını tam olarak tarif etmelerini isterim, sonra da istedikleri özelliklerin kendilerinde olup olmadığını sorarım. Çünkü sizde olmayan bir özellik hayatınıza giremez. Aynısı olmasa bile benzeri mutlaka sizde vardır ya da ihtiyacınız olan bir özelliktir; ama siz farkında değilsinizdir. Bazen biz bu benzerlikleri fark edemeyiz; ancak evren bunu çok iyi fark eder. Ve çekim yasasıyla hayatımıza girerler.

Bir danışanım hayatına hırsızlık yapan birisinin girdiğini söylemiş ve  eklemişti: "Ne yani şimdi bende mi hırsızım, ben kimsenin bir şeyini çalmıyorum ki…" Burada dikkat edeceğimiz konu şudur: hırsızlık sadece para ve mal ile ilgili bir şey değildir. iş arkadaşınızın fikrini çalmak da hırsızlıktır ya da eşinizin çocuğunuzun parasından kısmak da hırsızlıktır. Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamaktan kesip dışarıda, eğlencede para savuran bir kişi de hırsızlık yapıyordur. Randevu verip, söz verip gelmeyen kişi de bir çeşit zaman hırsızlığı yapıyordur… Aldatma da benzer alışkanlıklarla aynı frekanstadır. Aldatma, sadece eşi aldatma olarak çıkmaz karşımıza. Zihinsel aldatma, iş hayatında aldatma, arkadaşlıkta aldatma, hatta kendini kandırma…

Kendimize istediğimiz gibi bir eş bulabilmek için önce karşı tarafta istediğimiz özellikleri yazmalıyız. Sonra da kendimizle yüzleşerek bu özelliklerin gerçekten bizde ne kadarının var olduğuna bakmalıyız. Öncelikle bu alanlarda kendi üzerimizde farkındalık kazanmak ve kendimizi geliştirmek, hayatımıza çekeceğimiz kişinin de kalitesini artıracaktır.

Haydi, şiMDi iş başına, sevgilinizde olmasını istediğiniz özellikleri yazmaya başlayın 🙂 Sonra yapmanız gerekeni biliyorsunuz, parmağı kendinize çevirmek 🙂

Sevgiyle ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu