Dünyanın Her Yerinden Koçluk Desteği Almak Mümkün

//Dünyanın Her Yerinden Koçluk Desteği Almak Mümkün

Dünyanın Her Yerinden Koçluk Desteği Almak Mümkün

Güzel dünyamızın hangi köşesinde yaşıyorsanız yaşayın profesyonel koçluk desteği almanız artık mümkün! Teknolojinin ilerlemesi, doğru ve yeteri kadar kullanıldığında hayatımıza büyük avantajlar katıyor. ihtiyacımız olan bilgiyi neredeyse üç saniyede önümüze getiriyor, tüm dünya ile iletişim kurmamızı sağlıyor. Bu avantajlardan birisi de Dünyanın neresinde olursanız olun KOÇLUK desteği alabilmenizi sağlamasıdır. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir skype programıyla yüz yüze, canlı bağlantı kurarak seans almanız mümkün. şu anda bu sistem istanbul içinde bile tercih edilmektedir. Zamanın ne kadar hızlı aktığını ve işlerin yoğunluğunu düşünürsek, zamandan tasarruf etmek adına online hizmet almak harika bir çözüm!

Benim için, Türkiye'nin farklı köşelerinde yaşayan insanların, yurtdışında yaşayan Türklerin yaşam kalitelerini artırmalarına destek verebilme şansımın olması da ayrı bir mutluluk.

istanbul dışındaki danışanlarımla yaptığım seanslardan önce, çoğu danışanım Adana'dan, Kars'tan, Trabzon'dan, Konya'dan, Danimarka'dan, ingiltere'den… özel seans alabilmelerinin mümkün olacağını akıllarından bile geçirmemişlerdi. Sadece yazıları, kitapları ve televizyon programlarını takip ederek kendileri üzerinde değişiklikler yapmaya çalışıyor ve kendi özel soru ve durumlarına tam olarak yanıt bulamıyorlardı. Dolayısıyla çok daha yavaş ilerliyor ya da “olmuyor işte” diyerek vazgeçiyorlardı. Bana gönderdikleri maillerde internet üzerinden yüz yüze görüşebileceğimizi fark ettiklerinde çoğu kişi ilk başta yeni bir şey deneyecekleri için şüpheyle baktı ve denemekten çekindi. Ancak deneyen herkes, şu an kilometrelerce uzaktan koçluk alabilmenin ve faydasını görebilmenin sevinci içinde…

– istediği işe kavuşanlar,

– Okulunu başarıyla bitirenler,

– Sınavı geçenler,

– Evliliklerini yeniden inşa edenler,

– ilişkilerini düzeltenler,

– Özgüvenini kazananlar,

– Kendi kendini motive etmeyi öğrenenler…

Yeter ki kendi sorunuza çözüm olmak isteyin, yeter ki hedefinize ulaşmayı gönülden arzu edin, bir yolu bulunur… 🙂

Koçluğun en temel özellikleri; engelleri kaldırmak, seçenekleri artırmak ve eylem içinde bulunarak istediğiniz noktaya doğru yürümenizi sağlamasıdır. Koçluk almaya ihtiyacınız var ise kaldıracağınız ilk engel mesafe olmalıdır. Bugün teknolojiyi olumsuz yönde de kullanmaktasınız. Belki saatlerce internetin başında gereksiz vakit harcayıp sosyal hayattan ve kendinizden kopuyorsunuz. Belki de sevdiklerinizi görmek, sesini duymak yerine sadece mesajlaşıyorsunuz. Ya da açık havaya çıkmayıp saatlerce elektromanyetik kirlilik içinde yaşıyorsunuz, her yere arabayla gittiğiniz için bedeninizi hareket ettirmiyorsunuz. Ateşi bir evi yakmak için de kullanabilirsiniz, ısınmak için de. Teknolojiyi hayatınıza zarar verecek şekilde de kullanabilirsiniz, fayda sağlayacak şekilde de. Siz hangisini tercih ediyorsunuz? Teknolojinin, modernleşmenin hayatımızdan çaldıklarıyla ilgili görüşlerimi “Eyvah Modernleştik” adlı makalemde yazdım. (web sitemdeki makaleler bölümümde bulabilirsiniz).

Her zaman söylediğim gibi “zengin düşünmekte fayda var”. Dünyanın neresinde olursanız olun, eğer koçluk veya danışmanlık almak istiyorsanız size hizmet verebilecek profesyonel bir koça ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken koçunuzu veya danışmanınızı dikkatle, özenle seçmektir. Bunun da en kolay yolu koçun özgeçmişine, yazılarına ve yaptığı çalışmalarına bakmak gibi gözükse de aslında en iyi yolu koçla bir seans yapmaktır. (Koçun IICA veya ICF üyesi olması şartıyla.) Seans sırasında uyumlu olup olmadığınızı, koçunuzun sizi can kulağıyla dinleyip dinlemediğini, size enerji verip vermediğini anlayabilirsiniz. Daha sonrasında da seansta kendinizle ilgili bir farkındalık yaşayıp yaşamadığınıza ve bir hafta boyunca uygulayacağınız faydalı ödevlerinizin olup olmadığına bakarak karar verebilirsiniz. Her şey olumluysa profesyonel yol arkadaşınızı seçip, sistemli bir çalışma yaparak yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

 

iletişim:

info@arzubiyiklioglu.com

seminer@arzubiyiklioglu.com

0532 220 66 04

0543 655 50 51