Gülme Egzersizi

//Gülme Egzersizi

Gülme Egzersizi

Gün içinde en çok hangi ruh halindeyseniz bedeniniz de aynı şekli alır. Endişeli bir haldeyseniz bedeninizdeki tüm hücreler de endişeli bir hal içindedir. Depresif, mutsuz bir ruh halindeyseniz bedeniniz de aynı şekildedir. Daha önceki yazılarımda zihin ve bedenin birbirini takip ettiğini, aynaladığını yazmıştım.http://www.arzubiyiklioglu.com/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gifZihni kontrol edemediğimiz zamanlarda bedenimizi kontrol etmek bazen daha kolaydır. Gülümseme egzersizi de zihni olumlu yönde etkilemekte işe yarar. Durduk yerde gülümsemeye başladığınızda, zihin bedendeki bu kas şeklinin olumlu düşüncelerle bağlantılı olduğunu bilir ve belli bir zaman sonra zihin de olumlu düşüncelere, duygulara kaymaya başlar.

Evde veya ofiste her yere gülümseyen yüzler, gülümseyen kalpler yapıştırabilirsiniz. Banyoya, tuvalete, mutfağa… Her nereye gidiyorsanız gülümseyen yüzleri görüp gülümsemeyi hatırlayabilirsiniz. Vaktinizin çoğu dışarıda geçiyorsa belki elinizin üstüne kalemle bir işaret koyabilirsiniz. Bu egzersizi yaptığınızda gerçekte ne kadar az güldüğünüzü de fark edeceksiniz. Çünkü bu işaretleri her gördüğünüzde önce o anki durumunuzun farkına varacaksınız. Üç hafta düzenli olarak bu egzersizi yaptığınızda beyninizde daha sık gülümsemekle ilgili bir alışkanlık oluşacaktır ve artık işaretler olmadan da durduk yere gülümsemeyi hatırlayacaksınız.

Peki, gün içinde daha fazla gülümsediğinizde neler olacak? Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz, başkaları da size daha fazla gülümseyecek, daha olumlu bir bakış açınız olacak, hayatınıza daha olumlu şeyler girecek, cildiniz güzelleşecek, aklınıza daha güzel duygu ve düşünceler gelecek, daha sağlıklı olacaksınız….

Evet, bugün başlamaya ne dersiniz? 🙂 Gülümse hayata, Gülümse kendine 🙂

Sevgiyle ve sağlıkla ilerleyin…

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu
Arzu Bıyıklıoğlu