içindeki Falcı

//içindeki Falcı

içindeki Falcı

Bazı insanlar muhabbet olsun diye, bazıları meraktan, bazıları da gerçekten inanarak fal baktırmak isterler. Sebep ne olursa olsun hepsinin ortak yanı iyi bir haber almak, iyi bir şeyler duymaktır. ikincil fayda da "kötü bir şey varsa bileyim de ayağımı denk alayım" durumudur. Özellikle "hayatımda kötü bir şey olacaksa önceden bileyim de önlem alayım" diye düşünenlerin hiçbiri önlem alamaz. Aksine içlerine düşen bu korkuyla beklenti haline girip kendi kendini gerçekleştiren kehanetle karşılaşırlar. Eğer bir faldan çok etkileniyorsanız bu sizin telkine çok açık olduğunuzu gösterir, bu nedenle olumsuz telkinlerin kurbanı olursunuz. Eğer niyetiniz iyi bir şeyler duymaksa bunu kendi kendinize yapabilirsiniz. Güzel hayaller kurup, olumlu beklentiler içine girebilirsiniz.http://www.arzubiyiklioglu.com/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Herkes kendi kendisinin falcısı olabilir. içinizdeki gücü nasıl kullanmak istiyorsanız onu öyle yönlendirebilirsiniz. Bunu zaten yapıyorsunuz. Bugün sahip olduğunuz her şey ya da olmadığınız her şey, duygusal ve bedensel durumunuz ve sahip olduğunuz düşüncelerin sonucudur. Daha önce başkalarının etkisinde kalmış olabilirsiniz, küçüktünüz ama şimdi büyüdünüz. işinize yaramayan düşünce ve inançları, alışkanlıkları değiştirebilirsiniz.

Fal bakan ne yapar?
1) Geçmişte olup, biteni söyler. (Bilir ya da bilmez, bu da aslında sizin yorumunuza kalmıştır.) Geçmişi bilmesi size ne sağlar? Siz zaten biliyorsunuz geçmişi.
2) Geleceğinizden haber verir. (Gelecek her zaman değişebilir.) Düşünceleriniz değiştikçe geleceğiniz de değişir.
En doğru cevabı içinizdeki falcı biliyor. Bugünkü düşüncelerinize, duygularınıza, yaptıklarınıza, alışkanlıklarınıza dikkatle bakın. inceleyin, kendinizi bir film seyreder gibi seyredin. Zaten geleceğinizin ne olacağını göreceksiniz.

Falınıza en iyi siz bakarsınız. Kendinize şu soruyu sorun:
"Ben bu şekilde düşünmeye, hissetmeye ve böyle davranmaya devam edersem nereye giderim?" işte o an göreceksiniz gerçek falınızı 🙂
Eğer beğenmediyseniz falınızı, değiştirin o zaman sonucu. Sonrada "bu sonuca ulaşmam için bugün ne düşünüyor, ne hissediyor, ne yapıyor olmam lazım" sorusunu sorun kendinize.
Fallara fazla meraklı olmak sizi hayata, kişilere ve olaylara karşı edilgen yapar. Gittikçe gücünüzü kaybedersiniz. En güzeli kendi kendinizin falcısı olmaktır. Kendiniz yazın, kendiniz oynatın. Başkasının iki dudağının arasından çıkacak lafla ne moralinizi bozun, ne de mutlu olun.

Hemen yukarıda bahsettiğim "ben neredeyim, nereye gidiyorum" egzersizini yapın.
Sonra da kendinize bir kahve yapın ve falınıza bakın. Ne görmek istiyorsanız onu görün. Unutmayın ki korku da bir çeşit istek sayılır. istemediklerinize değil, gerçekten istediklerinize odaklanın.
içinizdeki falcıya güvenin, falı beğenmezseniz düşüncelerinizi değiştirin ve yeni, güzel bir fal yaratın.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu