iyileşmek için Hayal Gücünüzü Kullanın

//iyileşmek için Hayal Gücünüzü Kullanın

iyileşmek için Hayal Gücünüzü Kullanın

Eğer bir rahatsızlığınız varsa ve gerçekten iyileşmek istiyorsanız öncelikle iyileşebileceğinize inanıyor olmalısınız. Kendinizden emin bir şekilde "evet, ben iyileşeceğim, bunu biliyorum" diyebilmelisiniz. Eğer bunu yürekten söyleyebiliyorsanız, içinizde şimdi şu an iyileşmiş gibi bir sevinç, rahatlama olacaktır. Eğer asık suratınızla, umutsuz bakışlarınızla hastalığınızdan konuşup, şikayet etmeye devam ederseniz, hastalığızı her geçen gün daha fazla kabul edip, büyüteceksiniz.

Beynimizde gerçekleşmeyen bir şey, gerçek hayatımızda da gerçekleşmiyor. Olumlu veya olumsuz fark etmez, bu oluşumların pek çoğunun farkında değiliz. Neden bu gücü isteyerek kullanmayalım ki? O zaman iyileşmek isteyen bir insanın bu iyileşmeyi önce zihninde yaşaması gerekir. Önce bir hayal kurun. "Eğer bugün tamamen iyileşmiş olsaydınız şu an kendinizi nasıl hissederdiniz, nasıl görünürdünüz?" Önce bunların cevabını verin. Sonra o duruma girerek yaşayın. Tam anlamıyla o iyileşmiş halinizi zihinsel olarak deneyimlediğinizde "evet iyileşeceğimi biliyorum" diyebileceksiniz…

şimdi, siz de bir hayal kontrolü yapın bakalım, hastalığınızla ilgili nasıl hayalleriniz var? (Değişim Seansları sf. 45)

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu