Kalbimizden Evrene Yayılan Titreşimler

//Kalbimizden Evrene Yayılan Titreşimler

Kalbimizden Evrene Yayılan Titreşimler

Beynimiz ve kalbimizle tüm evrene titreşimler yollarız. Bedenimizden çıkan bu elektromanyetik dalgalarla farkında olmadığımız bir şekilde, evrenle bağlantı kurarak hayatımızı şekillendiririz. Düşüncelerimiz beyinden geçerken bir titreşim yayar. inanca dönüşmüş düşünceler ise aynı zamanda kalbimizden de geçerek daha fazla titreşim yayar. inanca dönüşmüş düşünce, kuşku duymadan sarıldığımız, kesinliğine inandığımız, sorgulamadığımız düşüncelerimizdir. Bu inançlar olumlu da olabilir olumsuz da. Yapılan bilimsel araştırmalarda kalbimizin elektrik akımı, beynimizin yaydığı elektrik akımından altmış kez daha kuvvetli olduğunu kanıtlanmıştır. Ayrıca kalbin manyetik alanı, beyinden bin kez daha kuvvetli olduğu tespit edilmiştir. (Hearth Math Enstitüsü)

Buradan ne anlamalıyız? O zaman bir şeyi gerçekten inanarak, kalpten istediğimizde, hiçbir kuşku duymadığımızda yaydığımız frekans bizi bir şekilde isteğimizle buluşturabiliyor. Önemli olan, olumlu düşüncelerin inanca dönüşerek kalbimizin de manyetik alanını kullanmasını sağlamak.

Peki, korkuyorsak ne oluyor? Farkında olamadan, istemeden korktuğumuz şeyi hayatımıza çekiyoruz. Çünkü korktuğumuz zaman, korktuğumuz şeyin gerçekleşmiş olmasına odaklanarak ona inanıyoruz ve kalbimizi de devreye sokarak kuvvetli bir titreşim yayıyoruz. Bir şeyden korkuyor olmak, korku duygusunu yüreğimizde hissediyor olmak, bir inançtır. Ve bu inanç bir duygu yaratır. Kendimize kuvvetli bir şekilde korktuğumuz şeyi çekeriz. Mantıklı düşünmeye çalışarak korku duygusunu yenemeyiz. Çünkü kalpten çıkan manyetik alan daha fazla ve daha kuvvetlidir. Bir korkumuz varsa korktuğumuz şeye karşı olan duygumuzu değiştirmemiz, en doğru davranış olacaktır.

Bazen olmasını istediğiniz dilekleriniz, hayalleriniz olur ve onların olmamasından, gerçekleşmemesinden korkarsınız. işte tam da bu noktada dileğinizin olmaması için çalışıyorsunuzdur. Tam tersi yönde frekans yayıyorsunuzdur. Oysa yapmanız gereken sadece isteğinizin gerçekleşmiş halini düşünüyor olmaktır. O hayaliniz gerçekleşseydi kendinizi nasıl hissederdiniz? işte böyle bir düşünceden yola çıkarak kalbinizin de devreye sokarak olumlu titreşimler yaymasını sağlarsınız. Aksi takdirde korku, endişe duygularını yaşayarak tam tersi yönde titreşimler yayıyor olacaksınız.

şimdi olabilirliğine inandığınız, olması mümkün gördüğünüz bir hayalinizi düşünün ve gerçekleştiğinde kendinizi nasıl hissedeceğinizi hayal ederek evrene kalbinizle de güçlü sinyaller yollayın. Evren hepimize cömertçe çalışmak için bizi bekliyor.

Sevgiyle inanın…

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu
Arzu Bıyıklıoğlu