Koçluk Almak Size Ne Sağlar

//Koçluk Almak Size Ne Sağlar

Koçluk Almak Size Ne Sağlar

1) Standart görüş alanınızın dışına çıkar çok daha geniş bir çerçeveden bakarak şimdiye kadar görmediklerinizi görür, düşünmediklerinizi düşünür, fark etmediklerinizi fark edersiniz.

2) Bu yeni görüş, yeni düşünme ve yeni farkındalık haraket alanınızı ve seçeneklerinizi arttırır.

3) Hareket alanınızın ve seçeneklerinizin artması motivasyonunuzu yükseltir ve sizde eyleme geçme isteği yaratır.

4) Eyleme geçtiğinizde alacağınız sonuçlar da değişir.

5) Kendiniz için en doğru hedefi belirleyip sizin için en uygun yolu bulursunuz.

6) Hedefe gitmenizi durduran ya da zorlaştıran engelleri kolayca aşarsınız.

7) Kendinizi tanımaya başlarsınız.

8) Olumlu yönde kalıcı değişimler yaşamaya başlarsınız.

Bütün bunların gerçekleşmesi için tek yapmanız gereken alanında uzman ve tecrübeli bir koç bulmaktır. Tabiki her koçluk görüşmesinin sonunda koçunuzla ortaklaşa kararlaştırdığınız haftalık uygulama çalışmalarını da yapıyor olmanız çok önemli 🙂  Hayatınızın değişmesini, hayallerinizin gerçekleşmesini istiyorsanız emek vermeniz şart 🙂 

Koçluk çalışmaları NLP ile de destekleniyorsa çok daha kolay ilerleme şansınız var. NLP (Nöro Linguistic Programming ) Zihninizdeki engelleri, olumsuz düşünceleri ve kodları değiştirmenize yardımcı olduğu kadar duygu yönetimi yapmanızı da kolaylaştırır. Uyguladığınız her NLP çalışması size ömür boyu destek sağlar. Çünkü kendi kendinize bu uygulamaları yapma beceriniz gelişir. Koçluk ve NLP çalışmaları size bir şey yapmaz, siz bunları uygulayarak kendinize çok şey katarsınız. Yapan da başaran da sizsiniz. Hayatta yol alış şekline göre her insan  kendini ya kurban eder ya da kahraman. 

Artık hayatın ya da başkalarının değişmesinin çözüm olmadığını, asıl çözümün senin değişiminde saklı olduğunu biliyorsan 🙂 Seni de aramızda görmek istiyoruz. Dünyanın neresinde olursan ol canlı bağlantı ile yüzyüze koçluk ve nelp çalışmalarına katılabilirsin. 

IC PCC Yaşam Koçu & NLP Uzmanı

Arzu Bıyıklıoğlu

www.arzubiyiklioglu.com

0543 655 50 51