MUTLULUK iÇiN ZiHNi PROGRAMLAMAK

//MUTLULUK iÇiN ZiHNi PROGRAMLAMAK

MUTLULUK iÇiN ZiHNi PROGRAMLAMAK

“Bir kırlangıçla tek bir gün bile bahar olmaz. Ve nitekim, mutluluk ve büyük sevinçler öyle bir günde ya da benzer bir küçük zaman diliminde gelmez.”
Aristoteles

“Herkes cennete gitmek ister ama kimse ölmek istemez” sözünde olduğu gibi herkes mutlu olmak ister ama bunun için çoğu emek vermek istemez. Kendi dışında bir şey oluversin de mutlu olsun ister çoğu insan. Ama bu kalıcı olarak mümkün değil; insanın içinde yeşermeyen şey, dışındaki dünyada da can bulmaz. Bugün genel olarak mutsuzluk içinde olan bir insanın kafasında yılların mutsuzluk programı vardır. Zihin, mutsuz olmaya programlanmıştır. Bu programın mutluluk programıyla yer değiştirmesi gerekir, bunun için de emek şart 🙂 Öyle bir anda, “Aaa, evet ya, ben bundan sonra ne olursa olsun mutlu olacağım!” cümlesiyle dünyanın değişmediğinin sen de farkındasındır herhalde. Mutluluk bir yolculuktur ve bu yolculuk farkındalığın kollarında yapılır.

“Mutluluk için uğraş vermelisiniz. Mutluluğa iş, para, aşkla ulaşılmaz. Mutluluk sizinle kendiniz arasındaki bir meseledir.”
Rusuf Wainwright

Evet güzel insan 🙂 Mutlu olmak için neye ihtiyacın var sorusuna “kendime” diyecek kadar cesursan seni üçüncü kitabım “Mutluluk Arzusu”nu okumaya ve içindeki uygulamaları yapmaya davet ediyorum. Eminim ki bir gecede su gibi okuyacaksın. Ama hatırla ki ihtiyacın olan uygulamaları yaparsan kalıcı dönüşümü sen de yakalayacaksın. Ve işte o zaman içindeki inci tanen ışıldamaya başlayacak ve tüm kelebekler senin için kanat çırpacak güzel insan…

Ne de olsa MUTLULUK seninle kendi aranda bir mesele 🙂

Sevgi ve sağlıkla ilerle…

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu