REZONANS KANUNU

//REZONANS KANUNU

REZONANS KANUNU

Arzu Bıyıklıoğlu öneriyor:

Pierre Franckh'ın "Rezonans Kanunu" kitabından bir bölüm:

"Rezonans kanunu her zaman 'evet' der. inançları her zaman doğru çıkarır. Sana karşı gelmez. Mesela, hayatının önemsiz olduğuna ve hiçbir anlam taşımadığına mı inanıyorsun, bu inancın, onaylanacaktır.

Gerçek, büyük bir aşkı hak etiğine mi inanıyorsun; para, manevi ve maddi zenginliği hak ettiğine mi inanıyorsun… bu inancın yaşamında gerçekleşecektir.

Rezonans kanununa göre; yaşamında başka bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değildir. Neye inandığın enerjinin umurunda değildir, inancın yüksek ahlaki değer taşıyabilir ya da çok kötü bir şey olabilir; sana fayda sağlayabilir ya da hayatını zorlaştırabilir. Enerji, işin ne olduğuyla ilgilenmez ve yargılamaz. Sadece neye inanıyorsan onu sana geri verir. Kalbimiz, inanç ve duygularımızı elektromanyetik titreşimlere ve dalgalara dönüştüren bir tür aracı olarak hizmet eder. Ve bu elektromanyetik dalgalar vücudumuzla sınırlı kalmaz, bütün çevremize uzanır, bizi kuşatan her şeyle iletişim halindedir. Kalbimiz bütün inançlarımızı, geleceğe yönelik düşlerimizi ve duygularımızı başka bir dile, titreşimlerin ve dalgaların kodlanmış diline, çevirir ve bunları evrene gönderir."  

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu