Senin Bir Koça İhtiyacın Var! – Kimin Yok Ki?

//Senin Bir Koça İhtiyacın Var! – Kimin Yok Ki?

Senin Bir Koça İhtiyacın Var! – Kimin Yok Ki?

Koçlar da dahil olmak üzere herkesin hayatının belli dönemlerinde bir koça ihtiyacı vardır. Yaşadığımız bu dönemde koçluk desteği almak bir lüks veya yetersizlik durumu değil ihtiyaç durumudur. Peki neden ihtiyaç durumudur? Çünkü şu anda çok hareketli, çok fazla algı operasyonunun yapıldığı, çok hızlı değişen gündemlerin olduğu ve insanların bu karmaşanın içinde koşuşturarak zamanla kendilerinden uzaklaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Böyle olunca da ya kendi hayatını yaşayamıyor insan ya da potansiyelini açığa çıkaramadığı için zorlanıyor. İşte bu noktada profesyonel bir koç hayatınıza girerse hayatınızın kalitesi değişmeye başlıyor.

Profesyonel bir Yaşam Koçu;  

-Sizin kendiniz için en doğru hedefi belirlemenize ve bu hedefe sizin için en doğru olan adımlarla hızlı bir şekilde gitmenize destek verir.

-Esnek düşünmeniz ve potansiyelinizi açığa çıkarmanız için size yol açar.

-Kendinizi tanımanıza yardımcı olur.

Kendini tanıyan bir insan da ne istediğini bilir. Kendisi içi en doğru hedefi bilir. Potansiyelini açığa çıkarır, kendisinin en iyi versiyonunu yaratır. Kendiyle barışır. İş – özel yaşam dengesini sağlar, yaşam kalitesini artırır….

Her insan hayatının belirli dönemlerinde sıkışıp kısır döngüye girebilir. Amacına doğru giderken yavaşlayabilir. Ya da hayatı rutine girerek yerinde sayabilir. İşte bu zamanlarda insan kendi düşüncelerinde boğulabilir veya bir yakınından akıl alabilir. Ama genelde ikisi de işe yaramaz. Bu noktada bir Yaşam Koçu ya da ihtiyaç duyduğunuz konuya uygun uzman bir koç hayatınıza girerse kesinlikle size akıl vermez. Tek yapacağı sizin iç görü yapmanızı sağlayarak kendiniz için en doğru olanı bulmanıza yardımcı olmaktır. Çünkü her insanın kendi yolunu bulması için tüm potansiyeli içinde zaten mevcuttur. Ve profesyonel bir Yaşam Koçu bunu çok iyi bilir, bu yüzden de size akıl vermez. Zaten bir koçun profesyonel iyi bir koç olup olmadığını da buradan anlarsınız.

Uzun yazılar fazla okunmuyor J daha fazla lafı uzatmadan sonuca geleyim.  (Daha fazla bilgi isteyen  www.arzubiyiklioglu.com  sitemdeki  telefon veya mail adresimden bana ulaşabilir.) Çağımızda herkesin koça ihtiyacı var. Koçluk almak lüks veya yetersizlik durumu değildir. Koçların bile yolda kalmaları ve kendilerini geliştirmeleri için yılda en az dört seans kendi mentörlerinden koçluk alma kuralı vardır.  Sözümü de güzel bir tavsiye ile bitireyim. (Şu anda seansta olmadığımız için tavsiye verebilirim :)) Yeni yıl yaklaşıyor ve yeni yılda yapılacaklar listesinin en başına ‘’koçluk almak ‘’  diye yazarak ve tabii ki de koçluk alarak 2020 de kendinize yatırım yapın derim 😉

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin…

ICF PCC Yaşam Koçu & NLP Uzmanı
Arzu BIYIKLIOĞLU