Yeni Çağ’da Bilinçlenmiş Kadın ve Erkeklerin Barış Duası

//Yeni Çağ’da Bilinçlenmiş Kadın ve Erkeklerin Barış Duası

Yeni Çağ’da Bilinçlenmiş Kadın ve Erkeklerin Barış Duası

ERKEK ; Şu an burada bilinçlenmiş tüm erkekleri temsilen karşında duruyorum.
KADIN; Ve ben de şu an bilinçlenmiş tüm kadınları temsilen karşında duruyorum.
ERKEK; Tüm insanlık tarihi boyunca sana fiziksel, duygusal ve ruhsal şiddet uygulayan erkekler adına senden özür diliyorum.
KADIN; Tüm insanlık boyunca sana öfke duyan ve seni sadece para ile eşleştiren kadınlar adına senden özür diliyorum.
ERKEK; Senin şifalandıran gücünden korkmuş, senin doğal ihtiyaçlarını ve doğal gücünü anlamamış erkekler adına özür diliyorum.
KADIN; Sana istediklerini açıkça söylemeyip anlamadığında seni suçlayan, küçümseyen kadınlar adına senden özür diliyorum.
ERKEK; Senin ruhunu göremeyip sadece cinsel bir obje olarak kullanmış, zekanı, yaratıcı ve bütünleyici gücünü kabul etmemiş erkekler adına senden özür diliyorum.
KADIN; Seni sadece çocuk sahibi olmak için ya da maddi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanmış kadınlar adına senden özür diliyorum.
ERKEK; Seni kendi yaptığı her türlü sapkınlığın sorumlusu olarak göstermiş, seni dört duvar arasına hapsetmeye ve tüm davranışlarını kontrol etmeye çalışmış erkekler adına senden özür diliyorum.
KADIN; Seni anlayamadığı için duygularını, ruhunu hiçe sayan kadınlar adına senden özür diliyorum.
ERKEK; Artık yeni çağın bilinçlenmiş erkekleri olarak seninle barışmak, birlikte yan yana yürümek istiyoruz. Seninle birlikte dünyamız için, insanlık için mucizeler yaratabileceğimizin farkındayız. İzin verirsen el ele yeni bir gelecek yaratabiliriz. Biz seni yüreğimizde kabul ediyor ve onurlandırmak istiyoruz. Eğer bizi yüreğinde affedebilirsen ve sana uzattığımız eli tutarsan insanlığı onurlandırmış olursun…
KADIN; Artık yeni çağın bilinçlenmiş kadınları olarak seninle barışmak, birlikte yan yana yürümek istiyoruz. Seninle birlikte dünyamız için, insanlık için mucizeler yaratabileceğimizin farkındayız. İzin verirsen el ele yeni bir gelecek yaratabiliriz. Biz seni yüreğimizde kabul ediyor ve onurlandırmak istiyoruz. Eğer bizi yüreğinde affedebilirsen ve sana uzattığımız eli tutarsan insanlığı onurlandırmış olursun.
KADIN & ERKEK; Özür dilerim, lütfen beni affet, seni seviyorum, teşekkür ederim. Bu Barış duasını birkaç yıl önce İngilizce hazırlanmış bir video olarak seyretmiştim. Tekrar aradım ama bulamadım. Aklımda kalanları Türkçeye çevirerek ve kendi yorumumu da katarak yazıp sizlerle
paylaşmak istedim. Orjinalini kim yazdıysa ona çok teşekkür erdim. Şu anda bu yüksek bilince gelmiş kadın ve erkeklerin varlığını hissetmek çok umut verici. Eğer sizde bu bilince ulaşmış bir erkek ya da kadınsanız lütfen kendinizi açığa çıkarın. Ve biz artık bir gün ‘’Dünya İnsanlık Günü’’nü kutlayalım.

ICF PCC Yaşam Koçu & NLP Uzmanı
Arzu Bıyıklıoğlu

@arzubiyikliogluofficial
www.arzubiyiklioglu.com